English version

Rejestracja internetowa

05-806 Komorów, ul. Brzozowa 77

Rejestracja telefoniczna

 

(+4822) 758-00-02

(+48) 515-567-377

Mój kanał

Koagulacja krwawiących naczyń w jamach nosa

Małoinwazyjna, ambulatoryjna metoda kriochirurgicznego lub laserowego leczenia krwotoków z jam nosa. Jeśli podczas infekcji z katarem lub bez niej pojawia się krwotok z nosa, najczęściej jest on spowodowany uszkodzeniem powierzchownych naczyń przegrody nosa. Zabiegowe zamknięcia krwawiącego naczynia bezboleśnie i na trwale rozwiązuje problem.

Schemat unaczynienia przegrody nosa

Na rysunku zaznaczono naczynia przegrody nosa, które zbiegają się w centralnym punkcie chrząstki, tworząc tzw. splot Kiesselbacha. Jest on najczęstszym miejscem występowania krwotoków z nosa podczas infekcji z katarem, gorączki, nadciśnienia tętniczego, czy leczenia przeciwkrzepliwego.

 

Zabieg koagulacji krwawiących naczyń

Przeprowadzany jest bez znieczulenia lub w znieczuleniu miejscowym. Nie jest bolesny. Pacjent nie musi byś do niego przygotowany - nie trzeba być na czczo i nie trzeba wcześniej pobierać krwi do badania. Przy pomocy odpowiedniej sondy kriochirurgicznej lub promienia lasera krwawiące naczynie koaguluje się u jego podstawy. Podczas jednego zabiegu można skoagulować kilka naczyń. Zabieg jest krótki, a uzyskany efekt najczęściej natychmiastowy i trwały. Gdyby zaszła potrzeba powtórzenia procedury w przyszłości - nie ma przeciwwskazań.

Rafał Chmielewski - ZnanyLekarz.pl